Szkółka tenisa ziemnego

Od momentu powstania stowarzyszenia co roku organizowana jest Letnia Szkółka Tenisa Ziemnego (LSTZ) w Rozdrażewie. LSTZ prowadzi trener z wieloletnim doświadczeniem – Robert Rędzikowski. Szkółka tenisowa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia trwają od tygodnia do dwóch, w zależności od pozyskanych dotacji. Młodzi tenisiści podzieleni są na grupy treningowe według wieku i umiejętności. Dzięki podziałowi na grupy zapewniamy wysoką jakość prowadzonych zajęć oraz optymalne warunki do nauki. Tradycyjnie treningi kończą się uroczystym turniejem, na który nasi tenisiści z niecierpliwością czekają. Swoich sił w turnieju próbuje każdy, starszy, młodszy, duży i mały! Emocji nigdy nie brakuje! Każdy tenisista chce wygrać i pokazać się z jak najlepszej strony!

2019 – Projekt współfinansowany z dotacji Wójta Gminy Rozdrażew.

Na końcu roku odbywa się również Mikołajkowy Turniej Tenisa Ziemnego. W turnieju może wystąpić każdy. Turniej odbywa się w pięknej, świątecznej atmosferze. Pierwszy taki turniej odbył się w 2019 r. i z pewnością nie był jedynym jaki zorganizowaliśmy. Wyjątkowość tego wydarzenia oraz zainteresowanie turniejem zobowiązuje nas do organizacji kolejnych edycji.

Niezwykłym wydarzeniem był również turniej zorganizowany w Koźminie Wielkopolskim dla Uhonorowania Osiągnięć Albina Batyckiego – trzykrotnego Paraolimpijczyka w tenisie ziemnym na wózku. Turniej tenisa ziemnego zorganizowany został przy współpracy ze Stowarzyszeniem Inspiracje z Rozdrażewa oraz Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie Wlkp. W turnieju udział wzięli zawodnicy z kilku gmin: z Gminy Koźmin Wielkopolski, Gminy Rozdrażew oraz Gminy Krotoszyn. W każdej miejscowości wcześniej odbył się turniej eliminacyjny, z którego zwycięzcy z każdej kategorii wiekowej mogli zaprezentować się w turnieju finałowym. W finale i eliminacjach wystąpiło 80 zawodników. Zostali oni podzieleni na kategorie wiekowe do lat 12, 15 i 18 z podziałem na płeć oraz kategoria Open. We wszystkich kategoriach rozgrywane były mecze deblowe. W wolnej chwili tenisiści oraz wszyscy zgromadzeni kibice na wejściu do hali sportowej mogli zobaczyć wystawę ze zdjęciami z wielu ważnych wydarzeń w karierze sportowej Albina Batyckiego. Tak nieoficjalnie powiemy, że chyba wystawa sprawiła sporą radość naszemu Gościowi!

fot. Stowarzyszenie Sportowe Sport Team

Skip to content